Produkowanie mobilnych aplikacji

iphone-472197_1280W dzisiejszym świecie liczba aktywnych użytkowników Internetu przekroczyła miliard i z roku na rok liczba ta będzie się zwiększała bardzo dynamicznie. Większość nawet biednych krajów stara się udostępnić swoim obywatelom Internet, a tylko reżimy i dyktatury starają się ograniczyć to medium i nie pozwolić swoim obywatelom na swobodny dostęp do globalnych zasobów sieciowych. Cała reszta świata codziennie korzysta z sieci i to w sieci odbywa się wymiana nie tylko informacjami, ale także ideami, kapitałem, inwestycjami, a ostatecznie także kultury.
Wszystko to sprawia, że rośnie znaczenie firm, które funkcjonują na rynku technologicznym dostarczając przede wszystkim oprogramowanie do nowoczesnych urządzeń. Infrastruktura to jedno i w wielu krajach jest ona już bardzo rozwinięta – nie tylko praktycznie wszędzie uzyskać można połączenie z bardzo szybkim Internetem mobilnym, ale też na każdego domownika przypada przynajmniej jedno urządzenie mobilne pozwalające na swobodne łączenie się z siecią. W takich krajach, a jest ich coraz więcej, problemem nie jest już sam dostęp do twardej technologii i infrastruktury, które nazywają się w żargonie informatycznym hardware. Rośnie natomiast bardzo szybko znaczenie wszystkich dostawców oprogramowania, a więc bardzo niematerialnego produktu, który ostatecznie definiuje nam sposób korzystania ze wszystkich smartfonów, tabletów czy laptopów – mowa tutaj o software.
Widać to nie tylko na przykładzie licznych gier, które zdecydowanie przyciągają uwagę mediów oraz milionów konsumentów na całym świecie. Oczywiście bardzo łatwo osiągnąć dzisiaj finansowy i marketingowy sukces poprzez produkcję popularnej gry online lub aplikacji mobilnej umożliwiającej sieciową rozgrywkę ze znajomymi. Ponieważ komputery oraz urządzenia przenośne mają dzisiaj doskonałe parametry a Internet działa bardzo szybko, programiści praktycznie nie muszą przejmować się w zakresie jakości grafiki czy parametrów działania. Jednocześnie na serwerze lub konkretnej mapie przebywać mogą tysiące użytkowników rywalizujących ze sobą w czasie rzeczywistym, co pozwala na całkowite puszczenie wodzy fantazji i napisanie prawdziwie zachwycającego kodu gry.
Tym więcej możliwości w ostatnim czasie mają programiści zajmujący się przede wszystkim platformami mobilnymi, a więc urządzeniami przenośnymi z dotykowym ekranem. Tam praktycznie zupełnie zmienia się podejście do gry i gracza, ponieważ może on wpływać na wydarzenia w grze lub zachowania bohatera poprzez poruszanie urządzeniem albo dotykanie ekranu we właściwy sposób. Bardzo mocno podnosi to intuicyjność takiego programu i sprawia, że z powodzeniem i błyskawicznie odnajdują się w nich zarówno dzieci jeszcze nie potrafiące komunikować się za pomocą mowy jak i seniorzy zwykle stroniący od takich nowinek technologicznych. Jeśli jakaś firma lub nawet całkowity hobbysta, napisze ciekawą aplikację pozbawioną większych wad, może swobodnie i darmowo zamieścić ją na jednym z największych sklepów wirtualnych, z których następnie pobierają je na swoje urządzenia miliony użytkowników.

Post Author: Gracz

Dodaj komentarz