Podróże sport pieniądze czyli LOL

Ud6krzOUaQiVrbx4IWkuzUrMD8vWr4qbG1wMtmWKQ94r7Doi6fybXXnACJoLFtKR-lolE-sport

E-sport to rozgrywki komputerowe na turniejach albo w ramach relaksu w domu, nie są sportem olimpijskim, ale za to jedną z dyscyplin sportów nieolimpijskich. Gry różnych gatunków zostały nazwane dyscyplinami sportowymi. Rozgrywki internetowe często są eliminacjami do rozgrywek turniejowych. Mecze odbywają się na żywo i z publicznością. Działanie graczy wyświetla się na ogromnych telebimach. E-sport ma jedną, chyba najważniejszą cechę. Znika tu bariera fizyczna, ale pozostaje skok adrenaliny towarzyszącej w sporcie. Rywalizacja jest niezmienna. Z tym, że każdy może wziąć w niej udział. Granie może się stać sposobem na życie. Historia e-sportu miała swoje nieśmiałe początki na przełomie lat 80 i 90 XX wieku!

Trochę historii

Pierwsza rozgrywka pucharowa miała miejsce w Hollywood. Polegała na zdobyciu najlepszych wyników w grach typu Mario, czy Tetris. Zorganizowało ją Nintendo w 1990 roku. Wtedy nagroda dla zwycięzcy wyniosła dziesięć tysięcy dolarów. Siedem lat później powstała organizacja Cyberathlete Professional League, zajmująca się organizacją turniejów. Pierwszą dyscypliną sportową w tej dziedzinie był Quake. Najbardziej przyciągającym i powodującym wzrost zainteresowania turniejami środkiem były pieniądze. Pula nagród rosła z każdym rokiem. Okazało się, że można na tym nieźle zarobić. Wielokrotny mistrz świata w e-sporcie, Wendel, zdobył w samych turniejach prawie dwa miliony złotych. Z tego wyniknęło kilka kontraktów reklamowych z jego osobą w roli głównej z których wyciągnął wielokrotność tej sumy. Wtedy pojawili się sponsorzy graczy reprezentujący wielkie koncerny technologiczne i nie tylko.

Prestiż League of Legend

Obok Starcrafta, CSa, czy World of Tank prawdziwym geniuszem okazał się LOL. League of Legends podbił serca graczy w bardzo krótkim czasie. Pod kątem społecznościowym zasługuje zdecydowanie na nagrody, które z resztą udało jej się niejednokrotnie już otrzymać. Merill i Buck osiągnęli niewątpliwy sukces na skalę światową notując obecnie ok. 80 mln graczy miesięcznie. Pule nagród krążą obecnie wokół miliona dolarów np. na Mistrzostwach The International. Wszelkie turnieje odbywają się w przeróżnych miejscach na świecie. Daje to motywację i możliwość do poznawania Europy i całego świata. LOL reprezentuje MOBA, czyli najpopularniejsze teraz gry wieloosobowe. By wygrać należy zburzyć Nexus. w tej chwili jest to gra uważana za przedstawiciela e-sportu.

Pieniądze

Profesjonalni gracze zarabiają na graniu nie tylko turniejowo. Zarobki opierają się na kontaktach sponsorskich. Kontrakty podpisane ze sponsorami pozwalają na otrzymywanie stałej pensji za granie. W Polsce mechanizmy sponsoringu graczy nie są tak rozbudowane jak poza jej granicami. Powoduje to reprezentowanie drużyn innych narodowości przez naszych rodaków. Jeżeli ma się dobrą formę i istnieje w rankingach, bierze udział w turniejach i oddaje się graniu całym sobą można liczyć na stałą pensję od sześciuset do nawet dwóch tysięcy w Euro.

gry / przez

Post Author: Gracz