Pegasus

Czy ktoś z was pamięta jeszcze Pegasusa? Pewnie wielu spędziło dzieciństwo grając na nim w popularne do tej pory gry. Co to w ogóle jest za sprzęt?                                                            

Pegasus –   klon NESa sprzedawany  w Polsce i bardzo popularna, to też ulubiona konsola Polaków. Zyskała popularność dzięki niskiej cenie od 20 do 50 zł, a gry od złotówki do 9 zł były sprzedawane na rynkach i targach.

Znanym miejscem rozpowszechniania się gier do Pegasusa był właśnie  targ. Można tam było nabyć żółte gry nawet od  sprzedawców obuwia sportowego. Większość dyskietek sprzedawanych przez pseudosprzedawców rzadko działała. Sprzedawanie ich na targu było zresztą zakazane. Jedyne co było w nich dobre to naklejka fajnej gry, którą można było pochwalić się wśród kolegów

Pegasusa zna każdy. Rozmawiając z tym, kto kiedykolwiek spotkał się z pegasusem, padnie na pewno jedno ze zdań o dżojstikach, o zasilaczu, dyskietkach, pistolecie na grę w kaczki, planszach gier, bonusach.
Istniała inna wersja Pegasusa zwana jako Power Pegasus 16-shit, podróbka konsoli Sega Mega Drive.

Cechy szczególne

  • Zasilacz  
  • Nowy dżojstik zawsze miał inny       
  • Wymienianie się wśród kolegów na różne gry
  • Przyciski często działały odwrotnie            
  • Przycisk TURBO              
  • Niektóre są z klawiaturami        
  • Wygląd jak Playstation  
  • Jednym z głównych powodów kupna tej konsoli był pistolet którym można było strzelać w różnych grach do ekranu, na przykład gra, w której strzelało się do kaczek.

Jak powstał Pegasus? Zaczęło się od Nintendo, które w 83 roku Nintendo wydało pierwszą konsole Famicom ( Home Video Computer – HVC – 001 ). Potem wydali kolejną-Famicomie – Nintendo Entertainment System ( NES ). Konsole czesto sa postrzegane za to samo tylko w innej obudowie. Ale roznica jest  takze w srodku  pierwszej gniazdo na cartridge mialo 60 pinow a w drugiej 72.

To właśnie Pegasus jest klonem pierwszego Famicoma a wszystkie orginalne gry z Famicoma chodza na Pegasusie.

  • Gry z Pegasusa to tanie podrobki gier z HVC chociaż niektore byly oryginalne
  • Gdyby nie Nintendo nie bylo by do dziś Pegasusa

Popularne gry z Pegasusa:

Ultimate Stundman, Mario Bross, Contra, Tanki.

Pegasus dla niektórych jest wspomnieniem dzieciństwa. Po dziś dzień dzieci i młodzież grają w takie gry, które są lepszą wersją tych z Pegasusa. Niektórzy twierdzą że jednak tamte gry były najlepszymi i żadna nowa grafika im nie dorówna.                                                                                                                                               

Dziś w niektórych domach na strychach można zanleźć jeszcze Pegasusa, może warto wyciągnąć go i pokazać dzieciom na jakich grach kilkanaście lat temu spędzało się zimowe wieczory.     

Post Author: Gracz

Dodaj komentarz