Napisanie odpowiedniego kodu

man-475557_1280Jeśli dana gra albo aplikacja mobilna, umożliwiająca chociażby komunikowanie się z innymi, odniesie komercyjny sukces – zyski z tego tytułu mogą przekroczyć najśmielsze oczekiwania programisty i właściciela. Dlatego w ostatnich latach coraz więcej hobbystów i małych firm programujących zajmuje się przede wszystkim rynkiem urządzeń mobilnych. Oczywiście wciąż bardzo duża rzesza prawdziwych maniaków gier komputerowych będzie korzystała w pierwszej kolejności z potężnych jednostek graficznych swoich komputerów personalnych albo konsol wideo.
Jeśli jednak mówimy o codziennym użytkowaniu multimedialnych urządzeń, praktycznie każdy taki wytrawny gracz posiada również urządzenie przenośne – smartfon albo tablet, na którym wykorzystuje różne aplikacje. Przekonanie go do tego, aby zainstalował sobie jedną lub dwie gry, nie stanowi żadnego problemu – tym bardziej, że urządzenia mobilne gwarantują zupełnie inne doznania z gry. Ważne jest to, że można na takich urządzeniach kierować postacią lub całą scenerią gry za pomocą dotyku lub też ewentualnie odpowiedniego ustawienia trzymanego sprzętu.
Dzisiejsze tablety czy smartfony doskonale odczytują swoje położenie dzięki wbudowanemu żyroskopowi, co wpływa bardzo mocno na możliwość implementowania do gier i programów zupełnie nowych mechanizmów sterowania. Natomiast bohater, który przykładowo podskakuje albo atakuje przeciwnika w reakcji na dotknięcie ekranu palcem przez użytkownika, także otwiera zupełnie nowe możliwości – zwłaszcza jeśli chodzi o poszerzenie grupy potencjalnych odbiorców. Aktualnie urządzenia mobilne ze swoimi specjalnymi dotykowymi systemami zarządzania bardzo szybko przekonują do siebie seniorów, zazwyczaj dość nieufnie spoglądających w stronę wszystkiego, co nowe.
Od kiedy jednak praktycznie wszystko wykonać można poprzez dotknięcie ekranu – obsługa każdej aplikacji, nawet bardziej skomplikowanej, stała się intuicyjna. Dzięki temu natomiast, że te miniaturyzowane urządzenia multimedialne mają bardzo dobre parametry podzespołów bazowych, grafika i funkcjonalności w takich aplikacjach i grach nie musza wcale odbiegać od standardów, do jakich przyzwyczajony jest użytkownik w 2016 roku. Jak zwykle ma to jednak miejsce w przypadku handlu i próby sprzedania swojego pomysłu – liczy się wykonanie i jakakolwiek bylejakość absolutnie zostanie przez użytkowników wychwycona i brutalnie skrytykowana.
Jeśli jednak program zostanie napisany z odpowiednią starannością a wszelkie zgłaszane błędy dość szybko zostaną wyeliminowane – możemy liczyć na błyskawiczny sukces danej aplikacji. Miłośnicy konkretnego programu informują innych użytkowników sieci błyskawicznie o tym, że na rynku pojawiło się coś nowego – zwłaszcza, jeśli jest to program do pobrania za darmo. Po czasie, gdy grę ściągają już codziennie tysiące użytkowników, zarabiać można z powodzeniem na wyświetlaniu reklam lub sprzedawaniu dodatkowych pakietów do gry, bez konieczności wyciągania pieniędzy od każdego użytkownika, który chciałby tylko zapoznać się z podstawową wersją.

Post Author: Gracz

Dodaj komentarz