Klasyki z Play Station One

1384532833-gz-ss-dejavu-002Od premiery tej konsoli upłynęło naprawdę mnóstwo czasu a jeszcze i więcej klasyków przewinęło nam się przed oczami. Dziś przypomnijmy sobie kilka z nich.
King’s Field jest japońską grą, która oglądamy z perspektywy pierwszej osoby. Grę cechowała eksploracja mrocznego świata i dość wysoko postawiono poprzeczkę jeśli chodzi o poziom trudności. Jej minusem jest to, że jak wyszła w remake’u była ona tylko dostępna w Japonii, jednak warto sobie przypomnieć o jego poprzedniku. Klimat gry przypomni nam z pewnością takie gry ja Demon’s Souls czy też Dark Souls.
Gran Turismo jest tytułem, który pamięta każdy szanujący się fan gier komputerowych. Gran Turismo jest grą wyścigową, taki starszy brat Need For Speed’a, jak na tamtejsze czasy nie wyróżniał się zbyt dobrze grafiką, ale z pewnością robił to jeśli chodzi o samą grywalność. Pierwszy raz mieliśmy do czynienia z grą, w której bierzemy udział w wyścigach czy też zajmujemy się tuningowaniem auta. Czego chcieć więcej?
Jedna z moich ulubionych gier, o których koniecznie trzeba wspomnieć i oczywiście trzeba zagrać! Tak, Resident Evil jest grą, którą przyszło mi poznać jeszcze za czasów szkoły podstawowej. Pierwsza część była w Japonii znana także jako Biohazard. Śmię powiedzieć nawet, że Resident Evil jest kamieniem milowym na tle tych nowoczesnych gier. Właśnie tak część dała nowy początek serii o tym samym tytule. Podobnie jak Alone in the dark, ale o tej grze może kiedy indziej. Jeśli ominąłeś tą pozycję masz okazję w nią zagrać, może już nie na tej samej konsoli ale chociażby na PC.
Street Fighter Alpha 3 to gra, w którą nie powinny grać przede wszystkim dziewczyny. Niestety nie przyszło mi posłuchać innych i również zagrałam w ową grę. Jest to najpopularniejsza z serii bijatyk na świecie! Nie wliczając Mortal Kombat, który święcił swój triumf zupełnie na innej konsoli. Może nie możemy mówić o „ślicznej” grafice na przestrzeni dzisiejszych gier, ale wyglądała ona dużo lepiej niż jego poprzedniki. Jednak wracając do niego po latach wciąż możemy twierdzić, że grafika jest dla nas efektowna i wciąż grywalna. Jeśli nie znasz jeszcze tego tytułu to koniecznie musisz nadrobić!
Kolejna gra, która mieści się na mojej osobistej liście faworytów jeśli chodzi o PS – Legacy of Kain – Soul Reaver. Jest to klimatyczna gra, która zawiera w sobie elementy zręcznościowe jak i logiczne. Bohaterem gry jest wampir Raziel, który kiedyś był aniołem, ale został oszpecony przez swojego rywala, Kaina. Nasz bohater potrafi się przemieszczać pomiędzy światem materialnym i duchowym. Mnie osobiście wciągnęła kiedyś fabuła gry i ze swojej strony mogę polecić, choć gra ma już swoje lata. Warto poznać historię Raziela, aby zrozumieć motywy jego zemsty.
Nie mogło zabraknąć Final Fantasy, które siedziało dość długo w mojej głowie. Kiedyś Final Fantasy nie wyglądało tak jak dzisiaj – przyciąga piękną grafiką. Kiedyś nie było idealnie, ale przyciągała swoją grywalnością. Dla większości i również dla mnie stanowi idealny sRPG, tak było kiedyś i tak jest do dzisiaj. Trudno mi znaleźć grę, która by dorównywała Final Fantasy. To właśnie czyni ją klasykiem.
Eksperci bijatyk na pewno się ucieszą, że wśród zestawienia znalazła się jeszcze jedna pozycja – Tekken 3. Opinie mogą być podzielone która gra tak naprawdę jest najlepszą bijatyką? Niestety ten spór nigdy się nie skończy, ponieważ opinie są podzielone. Ja uważam, że jeśli lubisz wszelkie bijatyki to powinieneś poznać również i tą. Cóż mogę powiedzieć więcej? Udana odsłona po prostu udanej serii.
Moje serce zabiło szybciej kiedy pierwszy raz włączyłam tę grę, pomimo ograniczonej grafiki. Ta gra miała w sobie coś takiego, że człowiek bał się w nią grać w nocy. Tak, mowa oczywiście o Silent Hill. Bohaterem gry jest Harry Mason, który przyjeżdża z córką do miasteczka Silent Hill. Przez całą rozgrywkę szukamy jej po mieście otulonym mgłą. Cóż mogę powiedzieć? Pozycja dla odważnych, zdecydowanie.
Na szczycie listy jest gra, która tak naprawdę denerwowała mnie jedną rzeczą, kiedy odpalałam ją na PC-ie. Kiedy ujrzałam napis „Please insert CD 2” ręce się załamywały, gdyż z reguły ta druga płyta była bardziej porysana! Jednak na PS taki problem się nie pojawiał. O co chodzi? Oczywiście o Metal Gear Solid. Była to pierwsza skradanka warta wszelkiej uwagi, po prostu trzeba po nią sięgnąć zwłaszcza, że ostatnio miała miejsce premiera ostatniej, piątej części z tej serii.

gry / przez

Post Author: Gracz