Klasyki gier przygodowych

games-722136_1280Gry zapewniają nam odpoczynek od szarej, nudnej rzeczywistości. Świat gier to świat, w którym zapominamy o zmartwieniach i pozwalamy się oddać ulubionej rozrywce. W dzisiejszych czasach gry przygodowe o wciągającej fabule nie są wypuszczane na rynek zbyt często, dlatego to doskonała okazja, aby sobie przypomnieć o klasykach gier przygodowych.
Pierwszą grę którą warto przytoczyć to z pewnością „Syberia” zarówno część pierwsza i druga. Podczas gry wcielamy się w Kate Walker, prawniczki z Nowego Jorku. Kate została wynajęta, aby dokończyć formalności w związku z przejęciem fabryki w małym miasteczku. Okazuje się jednak, że właścicielka fabryki, Anna Voralberg. Jedynym spadkobiercą jest Hans Volarberg i tutaj właściwie zaczyna się nasza wielka przygoda, która praktycznie toczy się do końca pierwszej części gry. Moim zdaniem olbrzymim plusem gry jest niesamowity klimat mechanicznych maszyn i wspaniała historia, która została opowiedziana w tej grze. Druga część zaczyna się w momencie kiedy kończy się część pierwsza. Kate postanawia pomóc Hansowi odkryć zagadkę mamutów. Nie wiemy sami czy pierwsza część jest tą najlepszą częścią czy też druga. Ja wiem jedno- to klasyk o którym się nie zapomina i wciąż będzie się pamiętać. W przyszłym roku wychodzi trzecia część serii, także fani będą mieli na co czekać!
„Fahrenheit” to gra, która wyszła w 2005 roku. Pomysł na fabułę jest całkiem niespotykany tak samo jak sterowanie, które bez wątpienia w tamtych czasach był nowością. Tamtejszy tryb sterowania zastosowano w innych grach, ostatnio nawet w Tales from the Borderlands. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku, kiedy to miastem wstrząsa brutalna fala morderstw. Nikt nie ma pojęcia kto jest brutalnym mordercą ani kiedy policja go złapie. Żadnych poszlak, żadnych powiązań pomiędzy rytualnymi morderstwami nie mających końca. Jednym z bohaterów gry jest Kane, który nie wiedząc dlaczego zabija przypadkową osobę w restauracji a potem nie wiedzieć czemu ucieka przed dziwnymi wizjami. Przez cały okres gry musimy się dowiedzieć co łączy te wszystkie morderstwa. Drugim bohaterem gry jest Carla Valenti, która prowadzi dochodzenie wraz ze swoim partnerem. Gra jest mroczna pod względem wielu zagadek a co najważniejsze z bardzo rozbudowaną fabułą. Jeśli jeszcze w nią nie graliśmy to jak najszybciej powinniśmy uzupełnić braki. Jest to gra, o której trudno zapomnieć.
Ta gra jest moją ulubioną i uważam ją klasyka nad klasyki. „Najdłuższa Podróż” jest to gra, w której odbywamy pomiędzy dwoma równoległymi światami: Stark oraz Arkadią. Arkadia jest magicznym miejscem, z kolei Stark jest zwykłym szarym światem. Bohaterką gry jest April Ryan, która po skończeniu 18 lat postanowiła się przenieść do Małej Wenecji, aby rozpocząć studia w Akademii Sztuk Pięknych. Jednak nie wszystko jest takie różowe jak się wydaje, April nękają od pewnego czasu dziwne wizje, można powiedzieć, że informują ją o zbliżającej się apokalipsie. Jaki to ma związek z bohaterką? Otóż April musi podjąć wyzwanie i zapobiec katastrofie dwóch światów. To piękna historia opowiedziana w trzynastu rozdziałach. Dużo lokacji oraz rozmów, według niektórych źródeł jest ich ponad 50 w całej grze! Uważam, że jest to historia, którą powinien poznać każdy. Na pochwałę zasługuje polski dubbing, w którym wzięli udział między innymi Edyta Olszówka czy też Jarosław Boberek.

gry / przez

Post Author: Gracz