Gry podczas przerwy

wpid-komputer-to-nie-tylko-granie-w-gry-0436c3b141e52536852e1b25fc1898c7Czy nie zdarzyło Ci się, że praca w biurze przed komputerem stała się nudna? Czy nie chciałeś wtedy zrobić sobie przerwę i pograć w coś? Ot tak? Na szczęście jest to możliwe. W internecie jest wiele gier online czyli takich, które są dostępne są na stronach internetowych. Aby w nie pograć wystarczy wejść na stronę. Nie musimy ich pobierać na dysk twardy.

Gier online jest kilka rodzajów. Wyobraźmy sobie typową strzelaninę. Wchodzimy na odpowiednią stronę internetową z grami, wybieramy interesującą nas grę i dajemy czadu. Niektóre gry posiadają nawet przycisk ”panic”. Oznacza to, że jeżeli przychodzi szef to wciskamy odpowiedni przycisk i przenosimy się do czegoś, co wygląda poważniej. Czegoś, co przypomina naszą pracę.

Plusem gier online jest to, że nie musimy ich pobierać na dysk twardy. Wprawdzie są to często proste gry z mało wymagającą grafiką i dźwiękiem, ale nie zawsze. Wśród gier online może znaleźć takie hity jak Doom czy Quake. Wprawdzie są to hity dawnych lat, ale sam fakt, że możemy pograć w Quake’a beż ściągania go na twardy dysk. Tylko wpisujemy w Google ”Quake online”. I oczom naszym ukażą się stosowne zakładki.

Dużo jest gier, w które można pograć za pośrednictwem sieci internet. I jest ich kilka rodzajów. Są gry, w które sobie pogramy raz, potem drugi bez ciągłości akcji. Ale są też inne. Gry online, których akcja toczy się cały czas, a rezultaty są zapisywane na serwerze. Przykładem tutaj jest „Zielone Imperium”. A to jest ciekawa propozycja dla gier internetowych. W tej grze sadzimy warzywa. Wirtualne warzywa. To znaczy sadzimy je, podlewamy i za jakiś czas one dorastają. Oczywiście robimy wszystko wirtualnie. Choć warto tutaj wspomnieć o czasie. Jeżeli coś potrzebuje 21 godzin aby dojrzeć, to nie mamy wyboru – czekamy te 21 godzin. A potem dopiero możemy podziwiać efekty naszej pracy ogrodniczej. Nasze postępy w grze są zapisywane na serwerze. Dzięki temu możemy do gry wrócić raz na jakiś czas, a potem zająć się innymi rzeczami.

Jest również wiele gier strategicznych, których akcja toczy się online. Dla przykładu modna ostatnio gra ”World of tanks”. A tutaj mamy do czynienia ze zwalczającymi się nawzajem czołgami. Czołgi kierowane są przez graczy siedzących po drugiej stronie internetu. Do wyboru mamy różne jednostki. Plusem tej gry jest to, że zmagamy się z innymi ludźmi. Ale nie tylko ta zasługuje na uwagę. Tego typu tytułów jest multum.

Niektóre gry online wymagają od nas założenia wirtualnego konta. Ale to jest zrozumiałe – trzeba jakoś zarządzać naszymi postępami, do których będziemy przecież wracać. A nierzadko dostaniemy nawet powiadomienie na naszą wirtualną skrzynkę pocztową. A być może nawet nawiążemy ciekawe relacje przez internet. To nie żart – takie rzeczy dzieją się naprawdę. W przypadku niektórych gier online gracze tworzą zespoły. I nawet wysyłają sobie SMS-y umawiając się na konkretną akcję.

Gry online to ciekawa gałąź gier komputerowych, nowy wymiar rozrywki. To nie są gry, w których dokonamy jakiegoś postępu w realu, a potem zapiszemy stan gry i wyjdziemy. To są gry, których akcja toczy się w czasie rzeczywistym. Choć niektóre są tylko na jeden raz.

Post Author: Gracz

Dodaj komentarz